CO JE PUPEČNÍKOVÁ KREV
&TKÁŇ PUPEČNÍKU

Co je pupečníková krev a tkáň pupečníku a jak ji lze získat?

ico_pk45

Pupečníková krev

Pupečníková krev je krev právě narozeného dítěte, která zůstává v placentě a ve zbytku pupečníku po odstřižení pupeční šňůry.
ico_tp45

Tkáň pupečníku

Tkáň pupečníku je v podstatě část pupeční šňůry vašeho dítěte. Pupeční šňůra („pupečník“) spojuje placentu s dítětem a umožňuje transport krve z placenty k plodu a zpět.

Proč uchovat pupečníkovou krev a tkáň pupečníku pro vaše miminko?

Jaké jsou terapeutické možnosti pupečníkové krve nebo tkáně pupečníku?

Pupečníková krev

Pupečníková krev obsahuje život zachraňující kmenové buňky. V současné době se používá k léčbě leukémie, lymfomu, srpkovité anémie, talasémie a dalších. Probíhají také četné klinické studie, které využívají pupečníkovou krev k léčbě autismu, dětské mozkové obrny, mrtvice nebo poranění míchy.

Tkáň pupečníku

Z tkáně pupečníku lze vyrobit buněčný lék obsahující vysoký počet mesenchymálních stromálních buněk (MSC). Klinické studie prokázaly jejich regenerační a protizánětlivé schopnosti a úspěšně se využívají i při 3D biotisku. Již nyní mohou pomoci s léčbou neurologických onemocnění, jako např. mozková mrtvice nebo Alzheimerova choroba, využívají se ale také při léčbě diabetu, onemocnění jater, revma či těžkých zápalů plic (i v souvislosti s onemocněním COVID-19).

V České republice se v roce 2020 poprvé využila vlastní uchovaná krev dítěte pro léčbu mozkového poranění v důsledku úrazu a také byla použita pupečníková krev a tkáň pupečníku v rámci rodiny, kdy se podávala dědečkovi dítěte.

Svým terapeutickým potenciálem se tkáň pupečníku a pupečníková krev doplňují. Z hlediska zajištění zdraví vaší rodiny jde o nejlepší životní pojistku, kterou si můžete zvolit. Uchování pupečníkové krve a tkáně pupečníku může zachránit lidský život.